Полезные статьи

Професійний вогнезахист деревини

Поговоримо про професійну обробку дерева від вогню. Як ми знаємо, є низка норм захисту приміщень, серед них і норми пожежної безпеки, зараз не про них. Ми поговоримо про дерев'яні конструкції та самі приміщення, які сьогодні часто робляться у вигляді дерев'яних каркасів. Як захистити дерево від вогню та вберегти життя? Основна мета просочення вогнезахисних покриттів, це дати час на те, щоб приміщення можна було покинути, або локалізувати пожежу для його ефективного гасіння.
А наскільки ефективні такі просочення і як правильно просочити дерево.
Для визначення ефективності виділено групи пожежної ефективності, стійкості до вогню та поширення полум'я. таких груп 2.

Друга група більш слабка, вона призначена для приміщень промислового призначення, які практично не використовуються людиною, це відкриті ангари, сараї і т.д.

Перша група, найвищий захист. Такій групі повинні відповідати будь-які приміщення, де працюють люди, це школи, садочки, приватні будинки, дачі, склади та виробництва... Це перевіряє пожежна інспекція приймаючи об'єкт в експлуатацію, а перевірка здійснюється контрольним зрізом товщиною 1-2 мм та перевіркою на горіння стружки. у відкритому полум'ї. Таких проб береться близько 10 у різних місцях.

Тепер скажемо як цього досягти, як отримати першу групу вогнезахисної ефективності. Є два основних класи антипіренів, просочення для дерева. Сольові, це ХМББ, БС13, ДСА і подібні до них, ще Радянських ГОСТов. Вони працюють, але, уважно подивившись на сертифікати цих засобів, можна побачити, що 1-у групу можна отримати тільки закінченням і тільки в гарячій холодній ванні. Це вид обробки де в два резервуари заливається антипірен і там в одній із ванн температура підтримується до 60-70 градусів, а в другій холодна. Дерево кладуть у гарячу ванну, потім вимочують там, а потім швидко переносять у холодну і воно вбирає розчин, так повторюють до необхідного рівня поглинання розчину. А це за сертифікатом часто понад 13.6 кг на 1 кв.
При поверхневому нанесенні цих засобів неможливо досягти першої групи вогнезахисної ефективності. Крім того, такі засоби не працюють при температурі менше 10 градусів Цельсія зовнішньої температури та потребують підігріву, що не зручно при виконанні робіт.

Існує другий клас засобів, це засоби на кислотній основі як Алана1, цей засіб призначений для поверхневого нанесення. Обробка таким засобом дозволяє отримати першу групу вогнезахисної ефективності вже при 2-х обробках, а витрата такого засобу всього 250г на 1кв.м. І що важливо, такий засіб дозволяє працювати у міжсезоння. Коли температура стрибає між мінусом з ранку та невеликим плюсом вдень. Це дозволяє виконувати роботи швидше, простіше та з гарантованим результатом, а значить швидше здати об'єкт та отримати оплату.

Завжди звертайте увагу на вогнезахисний сертифікат засобу і те, що написано в методі нанесення та необхідному поглинанні діючої речовини.

Ще однією характеристикою таких засобів є термін збереження вогнезахисних властивостей у періоді часу. У теплих закритих приміщеннях такий термін може доходити до 10 років і більше. У холодних підпокрівельних просторах цей термін зменшується і вимагає контролю після 3х років щороку. Контроль здійснюється зрізом стружки і приміщенням їх у відкрите полум'я, по виносу з полум'я така стружка має горіти.

Хороших Вам об'єктів та якісної обробки.